عسل وحشی

همان طور که از اسم این نوع عسل پیداست عسل طبیعی می باشد ، و به عسلی اطلاق می شود که به صورت طبیعی بر روی شاخه درختان و کوهستان توسط زنبور ها تولید می شود ،  زنبورها روی شاخه درختان لانه خود را درست می کنند و از وسط موم عسل شاخه ای رد شده است  و هیچ گونه دخالت انسانی در آن نقش ندارد به همین دلیل به آن عسل بی سرپرست یا همان وحشی نیز می گویند .

 زنبورهای تولید کننده عسل وحشی به زنبور” فلورا ” معروف هستند و با توجه به مناطق و ناحیه جغرافیایی نژاد آن ها نیز متفاوت می باشد ،  مثلا زنبورهای وحشی در کشور ما بسیار کوچک تر از زنبورهای عسل معمولی می باشند ، همین طور برعکس آن در بسیاری از مناطق آفریقا سایز زنبورهای وحشی چند برابر زنبورهای عسل آن منطقه می باشد ، این زنبورها به زنبور کوهستان معروف هستند و در کوهستان زندگی می کنند، به همین دلیل انسان ها نمی توانند آن ها را درون کندو پرورش دهند . زنبورهای عسل وحشی از نظر جثه کوچک تر ولی دارای خرطوم و بدنی کشیده تر از زنبورهای پرورش یافته دارند ، از مزایای عسل های وحشی نسبت به عسل کندو این است که انسان در آن نقشی ندارد و این عسل با غریزه و تشخیص خود ، در مکان هایی در دل کوه برای درست کردن کندو انتخاب می کند و با استفاده از شهد گل ها و درختان آن منطقه شروع به تولید عسل در کندوها می کند ، و این تنها عسلی است که بشر هیچ نقشی در تولید آن ندارد .

  زنبورهای عسل وحشی مقاوم تر از زنبورهای پرورشی هستند و برای زنده ماندن در فصل های سرد سال نیز نیازی به تغذیه با شکر ندارند ، همچنین موم تولید شده توسط زنبور عسل وحشی نرم تر و لطیف تر از زنبورهای پرورشی می باشد همچنین مقوی تر از موم های کندو می باشد زیرا مومی که توسط زنبور عسل وحشی تولید می شود کاملا طبیعی است و خود زنبور آن را تولید کرده ، در صورتی که موم های زنبور پرورشی از برگه موم می باشد که کیفیت های مختلفی برای استفاده از آن ها وجود دارد ، از نظر طعم و مزه نیز بسیار متفاوت تر از عسل های زنبور پرورشی می باشد .

عسل وحشی

خواص درمانی عسل وحشی سرشاخه :

این همان عسل معروف در سوره نحل است  که خداوند در مورد آن صحبت کرده : فیه شفا للناس ” همانا و قطعا خداوند در عسل شفا را برای مردم قرار داده است “

باز کردن عروق قلبی و پیشگیری از بیماری های قلبی :

از بهترین داروهای طبیعی و درمان بیماری های قلبی و باز کردن عروق قلبی عسل وحشی  می باشد ، با مصرف مداوم آن رگ های قلب باز شده و خطر ابتلا به سکته را کاهش می دهد .

 درمان بیماری های گوارشی :

 اگر در طی سالیان با قرص های شیمیایی نتوانسته اید زخم معده و یا بیماری گوارشی خود را درمان کنید پیشنهاد ما به شما خوردن عسل وحش کوهستان همراه با موم به مدت یک ماه می باشد ، عسل وحشی یکی از بهترین و ثابت شده ترین درمان ها در بیماری های گوارشی و زخم معده می باشد ، با مصرف مداوم و یک ماه نتیجه آن را می توانید ببینید .

درمان عفونت های زنان :

یکی از بیماری های مربوط به زنان عفونت واژن می باشد که با مشکلات زیادی نیز همراه است ، از دیر باز عسل درمانی یکی از راه های سنتی بوده که نتیجه شگفت آوری نیز داشته است ، برای درمان عفونت های واژن می توان به صورت استعمال خارجی و یا تزریق عسل داخل واژن بهره برد که بهترین مرحم برای عفونت می باشد و بهبودی کاملی نیز  فراهم می کند .

عسل وحشی

درمان کم خونی :

 عسل وحشی بخاطر طبیعی بودن خود دارای آهن فراوان می باشد ، افرادی که دچار کم خونی هستند با مصرف روزانه ۱ الی ۲ قاشق غذاخوری از این عسل مشکل آن ها حل شده و یک درمان طبیعی و کم ضرر نیز به شمار می رود ، همچنین بدای خانم ها در دوران قاعدگی نیز به دلیل از دست دادن خون و مواجه شدن با کم خونی بسیار توصیه می شود .

افزایش حافظه و تمرکز بالا :

دانش آموزان و افرادی که بنا به شغلشان نیازمند به تمرکز بالا می باشند توصیه می شود عسل وحشی را در برنامه صبحانه خود قرار دهند ، عسل به شدت در تقویت حافظه و تمرکز نقش دارد و اگر با گردو نیز مصرف شود خاصیت آن چندان برابر می شود .

عسل وحشی

تقویت بنیه بدن :

 کربوهیدرات  بالای موجود در عسله وحشی یکی از منابع بسیار شگفت انگیز قند طبیعی می باشد ، گلوکز و فرکتوز موجود در عسل به سرعت وارد خون می شوند و این عمل باعث تقویت انرژی و تحرک کافی و بالا را در روز برای شما فراهم می کند ، عسله وحشی یکی از منابع مهم و طبیعی تغذیه در تقویت بنیه افراد می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.