صد یک
جستجو کردن

بهترین عسل

 • همیشه و همه وقت حین خرید عسل طبیعی این سوال به ذهن ما می آید که :

  آیا این عسل طبیعی است؟ واقعی است؟ عسل کدام منطقه از ایران است؟ اصلا از کجا مطمئن شویم که عسل خریداری شده طبیعی است و تقلبی در آن صورت نگرفته است؟

  برای خرید عسل طبیعی آزمایش شده به طور مستقیم از زنبوردار کلیک کنید

  اگر خانم باردار دارید و یا دوستان شما باردار هستند بهتر است قبل از خرید عسل این مقاله را در سایت نی نی کودک مطالعه کنید

  برای خرید عسل طبیعی دو راه بیشتر وجود ندارد. اولین راه برای خرید عسل طبیعی شناخت زنبوردار و اعتماد به اوست. اما مگر شما زنبوردارها را میشناسید که بخواهید به آنها اعتماد کنید؟ اصلا فرض بر این که برای خرید عسل طبیعی زنبوردار را هم بشناسید. آیا همه مردم برای خرید عسل طبیعی زنبوردار می شناسند یا اینکه برای خرید عسل طبیعی به فروشگاه ها مراجعه می کنند؟

  راه دوم برای خرید عسل طبیعی و شناخت عسل طبیعی آزمایش عسل است. یعنی وقتی عسل خریداری کردید زحمت بکشید  و آن را به آزمایشگاه های معتبر برسانید تا برایتان آزمایش کنند. به همین راحتی!

  تقریبا هر دو راه برای شما امکان پذیر نیست و اکثر مردم برای خرید عسل طبیعی نه به زنبوردارها دسترسی دارند و نه می توانند عسل خریداری شده را آزمایش کنند. خب راه چاره چیست ؟

  برای خرید عسل طبیعی آزمایش شده به طور مستقیم از زنبوردار کلیک کنید

  ما در صد یک ابتدا با شناسایی کشاورزها و زنبوردارهای خوش نام استان فارس محصولات ارگانیک و طبیعی آن ها را مورد آزمایش قرار دادیم(شناسایی کشاورزها همچنان ادامه دارد). تیم صد یک بیش از 80 کشاورز و زنبوردار را شناسایی کرد و محصولات آنان را در آزمایشگاه های معتبر مورد آزمایش قرار داد و در کمال شگفتی محصول بیش از 75 درصد از کشاورزها مردود شد! زیرا که نتایج آزمایش های 75 درصد آنها مطلوب نبود. در بین زنبوردارهایی که شناسایی شده بودند تا امروز (25 اسفند 1398) فقط دو نفر نمره قبولی آزمایش ها را دریافت کردند که برای خرید عسل طبیعی از آنها کلیک کنید.

  بهترین عسل

  حالا بیایید بدانیم بهترین عسل مربوط به کدام منطقه از ایران است؟

  جواب این سوال کمی پیچیده است و پاسخ دادن به آن بسیار دشوار. هر کسی در هر منطقه از ایران معتقد است که عسل های محل سکونت او بهترین عسل است. حقیقتا مسئله مهم مربوط به زنبور ها و گل هایی است که زنبورها از آنها برای تولید عسل تغذیه کرده اند. مثلا برای تولید عسل آویشن تمام مناطق رشته کوه زاگرس از آذربایجان های غربی و شرقی گرفته تا خوزستان و فارس و چهار محال و بختیاری و هرمزگان مناسب است زیرا که گیاه آویشن در رشته کوه زاگرس به وفور یافت می شود. یا برای تولید عسل کُنار استان های فارس و چهار محال و بوشهر و هرمزگان مناسب است زیرا که درخت کُنار در این مناطق بسیار یافت می شود.

  برای خرید عسل طبیعی آزمایش شده به طور مستقیم از زنبوردار کلیک کنید

  اما تولید عسل در مناطقی مانند بیابان تقریبا غیر ممکن است زیرا در بیابان که درخت و بوته ای نیست چه برسد به گلهایی برای تولید عسل طبیعی! یا در مناطقی که بیشتر طول سال برف و یخبندان است نمی شود عسل تولید کرد.

  پس تولید عسل در هر منطقه به پوشش گیاهی آنجا مربوط می شود.

  بهترین نوع عسل کدام است؟

  قاعدتا بهترین نوع عسل برای خرید، عسل وحشی طبیعت است که توسط زنبورهای وحشی در طبیعت و در بین صخره ها و سنگ ها و یا در روی شاخه های درختان یافت می شود که به عسل صخره یا عسل سرشاخه معروفند. این عسل ها عمدتا توسط زنبورهایی تولید می شود که از لحاظ اندازه از زنبور های معمولی کوچکتر هستند و در برخی استان های جنوبی مانند استان فارس به زنبور کور معروفند. البته برخی زنبورهای معمولی نیز بعد از فرار از کندوهای انسانی در طبیعت زنده می مانند و برای بقای خود کندو میسازند. برای خرید عسل سرشاخه یا خرید عسل صخره کلیک کنید.

  بهترین عسل

  اما در مورد عسل های معمولی در بازار که به انواع گیاهان نامگذاری میشود باید بگوییم که خواص عسل در هر گیاه متفاوت است. زیرا که گیاهان خواص متفاوتی دارند پس خواص عسل ها نیز با توجه به گیاهی که زنبورها از گل های آنها استفاده کرده اند متفاوت است.مثلا خواص عسل آویشن با خواص عسل سیاهدانه به دلیل تفاوت گلها متفاوت است. اما از این نکته نمیشود غافل شد که بهترین عسل ها مربوط به مناطق معتدل و گرمسیری هستند تا مناطق سردسیر. زیرا گیاهان در مناطق گرمسیر از قوّت بیشتری برخوردارند و اصطلاحا طبع گیاهان گرم تر است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  بسته بندی و فروش عمده انواع مغز و فرآورده های آن‌ها

  مغزیجات سرین

    مغزیجات سرین – فرآوری، بسته بندی و فروش عمده انواع مغز و فرآورده های آن‌ها پیدا‌کردن یک مرکز معتبر که هم‌زمان خدمات فرآوری، بسته‌

  ادامه مطلب >

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ;