خواص عسل

جهت خرید انواع عسل طبیعی کلیک کنید

یکی از بهترین و پر انرژی ترین ماده ی غذایی عسل می باشد. خواص عسل در طب سنتی بسیار زیاد خواهد بود. از عسل ، به عنوان ماده ای دارویی بسیار استفاده می شود. البته در صورتی استفاده از عسل دارای مزایای بسیاری خواهد بود که به صورت کاملا طبیعی به دست آمده باشد. بسیاری از عسل هایی که امروزه شاهد آنها خواهید بود ، ساخته ی دست برخی از افراد هستند که ماده ی اصلی آنها شکر می باشد.

عسل کوهی (دیابتی)

این نوع از عسلها نه تنها مفید نخواهند بود ، بلکه در مواردی برای بدن نیز ضرر خواهند داشت. از جمله خواص عسل ،خاصیت ضد سرطانی بودن آن خواهد بود. عسلهای طبیعی دارای فلاونوئید ها هستند. همچنین این ماده ی پر انرژی دارای ویتامین ها و مواد معدنی بسیار زیادی هستند. مونوساکارید ها ، گلوکز ،فروکتوز از جمله عناصر دیگری می باشند که در ترکیبات عسل طبیعی موجود هستند.

استفاده از عسل طبیعی از هزاران سال پیش در بین افراد عمومیت داشته است . استفاده از عسل ابتدا در بین مردم مصر و همچنین یونان باستان رواج داشته است . پس از مدتها مردم چین و هند از عسل در طب سنتی خود بهره می برند. کم کم استفاده از عسل طبیعی جهانی شده و بسیار حائز اهمیت می شود. خواص عسل سبب می گردد این ماده ی پر انرژی دارای طرفداران بسیار زیادی گردد. از عسل ها برای موارد بسیار زیادی استفاده می گردد که در ادامه به برخی از آنها خواهیم پرداخت:  

عسل چهل گیاه بهاره

خواص عسل برای استفاده ی دارویی :

امروزه از عسل در کنار برخی از مواد دیگر ، برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. طب سنتی ، استفاده از عسل را برای هر دردی درمان اعلام نموده است. در اینجا به برخی از خواص دارویی و درمانی عسل برای اطلاع شما اشاره می نماییم :

رفلاکس معده :

استفاده از عسل برای برطرف نمودن رفلاکس معده بسیار مفید می باشد. اما لازم به ذکر است که استفاده از عسل برای نوزادان زیر یک سال ممنوع خواهد بود. عسل می تواند دیواره های مری را به نوعی پوشش دهد . همین موضوع سبب بهتر شدن التهابات مری و همچنین آسیب هایی که به دلیل رفلاکس به مری وارد شده است، برطرف گردد. خواص عسل در از بین بردن رفلاکس معده ، پس از استفاده ی منظم از آن ، بسیار قابل ستایش خواهد بود.

عسل آویشن

از بین بردن آلرژی های فصلی در افراد با توجه به خواص عسل :

همانطور که می دانید در فصل بهار گرده افشانی ها بسیار فراوان می شود. از این رو ،بسیاری از افراد با آبریزش بینی ، عطسه ، اشک چشم و برخی از این موارد روبه رو خواهند شد. استفاده از عسل تاثیر بسزایی برای از بین بردن این آلرژی خواهد بود. یکی از عناصر  تشکیل دهنده ی عسل گرده ی گلها می باشد. از این رو خواص عسل ، برای افرادی که به آلرژی فصلی مبتلا هستند ، مانند یک نوع واکسن عمل خواهد نمود. افرادی که به آلرژی فصلی مبتلا هستند می توانند هر روز صبح یک قاشق عسل طبیعی میل نمایند.

عسل کنار

خواص ضد سرطانی در عسل :

یکی از خواص عسل که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نموده است ، ضد سرطانی بودن آن می باشد. عسل دارای آنتی اکسیدان فراوانی می باشد. این آنتی اکسیدان ها مقاومت بدن را بسیار بالا خواهند برد. همچنین عسل به عنوان یک پاکسازی کننده ی بدن و همچنین ضد عفونی کننده ی بدن مورد استفاده قرار می گیرد. این خواص در عسل سبب می شود که، از بروز سرطان جلوگیری به عمل آید.

خواص دارویی دیگر در عسل :

در بسیاری از موارد پزشکان طب سنتی ، عسل را با برخی از مواد دیگر مخلوط نموده و مورد استفاده ، برای درمان قرار می دهند. برای مثال ترکیب عسل با روغن زیتون ، معجونی مناسب برای رشد مو خواهد بود. همچنین ترکیب عسل با آب لیمو تاثیر فوق العاده ای بر روی سرماخوردگی خواهد داشت. عسل در کنار برخی از مواد و عناصر دیگر برای درمان نفخ معده ، از بین بردن بسیاری از واکنش های پوستی نامناسب ، درمان برخی از زخم ها و از بین بردن برخی از سوختگی ها و بسیاری دیگر از بیماری ها ، عملکرد تاثیرگذاری خواهد داشت. استفاده از عسل طبیعی همواره به افراد توصیه می گردد.

لطفا به پیج اینستاگرام ما سربزنید

عسل سیاه دانه

無花果乾,伊朗無花果,無花果乾

無花果乾,伊朗無花果,無花果乾

無花果乾,伊朗無花果,無花果乾 無花果乾,伊朗無花果,無花果乾 無 花果乾  伊朗 無花果  無花果乾 自古以來 就因其甜味和特 性而受到人們的歡迎。 無花果  乾富含必 需營養素、纖維 和天然糖分,不僅味道鮮美,   而且具有多 種健康益處,如無花 果乾所示。要購買無花 果乾,請通過 WhatsApp 聯繫我們。+989179129030 在我們深入探討吃無花果乾的 最佳時間之前,讓我們仔細 看看它們的營養成分。 無花果乾是膳食纖維的極好 來源,可以幫助調節消

ادامه مطلب >

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز است که تابع گوگل است سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.

;