نهال بادام چقدر آب نیاز دارد؟

نهال بادام چقدر آب نیاز دارد؟ درختان بادام هر 2 هفته به 10 سانتی‌متر آب نیاز دارند. این گیاه یکی از پرمصرف‌ترین محصولات کشاورزی محسوب می‌شود. برای رشد 5/1 کیلو بادام تقریبا 7600 لیتر آب لازم است.

به همین دلیل، همواره از طرف کارشناسان نهالستان پالیز توصیه می‌شود که پیش از کاشت نهال بادام و راه‌اندازی باغ، از منابع آبی اطمینان حاصل کنید. این مجموعه به‌عنوان قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین نهالستان در کشور، عرضه‌کننده نهال به اغلب نهالستان‌های ایران است.

نهال بادام

درختان بادام در روز به چقدر آب نیاز دارند؟

پرورش‌دهندگان بادام باید از کاشت این درخت در هر مکانی که مستعد بحران آب یا شرایط خشک‌سالی است، خودداری کنند. در فصل رشد، درختان بادام هر 2 هفته به 8 تا 10 سانتی‌متر آب نیاز دارند. نیاز آبی درختان در فصل‌های دیگر در هر 2 هفته 5 سانتی‌متر است. با وجود نیاز به این حجم از میزان مصرف آب، اگر درختان آب کمتری دریافت کنند، به‌راحتی می‌میرند.

 • بادام در فصل‌های غیر از فصل رشد، هر 2 هفته به 5 سانتی‌متر آب نیاز دارد.
 • در اوج فصل رشد در هر 2 هفته 8 تا 10 سانتی‌متر آب ایده‌آل است.
 • در زمستان می‌توانید آبیاری را به 3 سانتی‌متر در هر 2 هفته کاهش دهید.
 • در مناطقی که بارش تابستانی زیاد رخ می‌دهد، نیازی به آبیاری نیست.

بهترین روش آبیاری نهال بادام

بهترین راه برای آبیاری درخت بادام، خیس کردن خاک با استفاده از شلنگ در فاصله 30 سانتی‌متری درخت است. این درختان در فصل رشد به 10 سانتیمتر آب نیاز دارند. میزان آب لازم را می‌توانید از مرطوب شدن خاک اطراف درخت متوجه شوید. نباید بگذارید درخت غرقاب شود.

 • درخت را به مدت یک ساعت تا زمانی که خاک مرطوب شود، آبیاری کنید.
 • قبل از آبیاری مجدد اجازه دهید زمین کاملا خشک شود (این کار باید حدود 2 هفته طول بکشد).

پس از آبیاری، 10 تا 14 روز برای آبیاری مجدد صبر کنید. هنگامی که خاک خشک شد و به نظر رسید که ممکن است به زودی ترک بخورد، می‌توانید بگویید که درخت بادام شما برای آبیاری آماده است.

نهال بادام

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره کاشت و نگهداری از نهال بادام می‌توانید به منابع معتبری مانند ویکی‌پدیا، پالیز نهال، برتر نهال و … مراجعه کنید. برای خرید نهال سیب همچنین استعلام قیمت نهال بادام و سایر انواع نهال‌ها می‌توانید از طریق وب‌سایت پالیز نهال دسترسی داشته باشید.

معرفی انواع نهال بادام سودآور در ایران 1402

درختان بادام کدام خاک را ترجیح می‌دهند؛ خشک یا مرطوب؟

خاک بسیار مرطوب برای درخت بادام سم است. این نوع خاک منجر به مشکلات سلامتی مانند پوسیدگی ریشه و بیماری قارچی می‌شود. روش مفید برای درخت بادام خیساندن خاک و سپس اجازه دادن به آن برای خشک شدن کامل قبل از آبیاری بعدی است.

 • گیاهان بادام در صورتی که در خاک به‌طور مداوم مرطوب رشد کنند، ممکن است دچار بیماری شوند.
 • پس از خیس شدن زمین 10 تا 14 روز برای خشک شدن خاک فرصت بدهید.
 • خاک خود را به آرامی اما به‌طور کامل آبیاری کنید تا بتوانید میزان مرطوب شدن خاک را کنترل کنید.

اگر به حدی آبیاری می‌کنید که خاک شما باتلاقی به نظر می‌رسد، در این صورت در حال نزدیک شدن به حالت خطرناک هستید. پرورش‌دهندگان بادام آبیاری را به آرامی اما به‌طور کامل توصیه می‌کنند تا بتوانید میزان مرطوب شدن خاک را کنترل کنید.

مضرات آبیاری بیش از حد نهال بادام

درست است که بادام به مقدار زیادی آب نیاز دارد، اما آبیاری بیش از حد برای آن مضر است. اولین علامت هشداردهنده آبیاری بیش از حد این است که خاک اطراف درخت شما دائما مرطوب یا باتلاقی باشد.

 • برگ‌های روشن یا زرد شده نشانه آبیاری بیش از اندازه هستند.
 • اگر برگ‌ها و ساقه‌ها به‌راحتی بشکنند، درخت بادام شما بیش از حد آبیاری شده است.

اگر درخت بادام شما بیش از حد آبیاری شود، رنگ شاخ و برگ آن روشن‌تر می‌شود. با آبیاری زیاد، برگ‌ها نیز به‌راحتی از شاخه‌ها جدا می‌شوند. توجه دقیق به خاک پایه درخت و برگ‌های بادام به شما کمک می‌کند از آبیاری بیش از حد جلوگیری کنید.

چگونه می‌توان فهمید که درخت بادام به آب نیاز دارد؟

می‌دانید که درخت بادام شما پس از خشک شدن خاک و در آستانه ترک خوردن، آماده آبیاری است. اگر خیلی صبر کرده باشید، ممکن است خاک به‌طور فعال ترک بخورد و گیاه شروع به پژمرده شدن یا قهوه‌ای شدن کند. علائم رایج نیاز نهال بادام به آب عبارت‌اند از:

 • خاک خشک و ترک‌خورده در پایه درخت
 • قهوه‌ای شدن برگ‌ها یا پژمرده شدن گیاه
 • مرگ زود هنگام درخت بادام

شما باید در زمینه آبیاری درخت بادام هشیار عمل کنید. حتی یک دوره نسبتا کوتاه کم‌آبی می‌تواند درخت شما را از بین ببرد. برای پرورش بادام باید درخت را از نزدیک زیر نظر داشته باشید.

 

نهال بادام

آیا درختان بادام به آب زیادی نیاز دارند؟

هنگام پرورش بادام، این نکات را به خاطر بسپارید:

 • برای رشد 5/1 کیلوگرم بادام تقریبا 1900 گالن آب لازم است.
 • درختان بادام هر 2 هفته یک بار به چند سانتی‌متر آب نیاز دارند.
 • آبیاری بادام در تابستان افزایش و در زمستان کاهش می‌یابد.
 • در هر بار آبیاری با استفاده از شلنگ حدود یک ساعت خاک را عمیقا آبیاری کنید.
 • اگر خاک گل‌آلود، باتلاقی یا غرقابی است، آبی زیادی به درخت رسانده‌اید.
 • بین دو آبیاری اجازه دهید خاک خشک شود.

به یاد داشته باشید که مصرف آب درختان بادام بسیار زیاد است. شما نباید بادام را در جایی با منبع آب محدود یا جایی که خطر خشک‌سالی شدید وجود دارد، بکارید.

خرید نهال بادام سازگار با شرایط ایران

برای راه‌اندازی یک باغ بادام، قدم اول تهیه نهال مناسب برای کاشت در ایران است. نهالستان پالیز به کمک متخصصین خبره خود توانسته است انواع نهال بادام سازگار با شرایط اقلیمی کشور را پرورش دهد. خرید نهال سیب و سایر نهال‌ها هم به‌صورت اینترنتی و هم حضوری امکان‌پذیر است.

شماره تماس کارشناسان جهت دریافت مشاوره: 09144501007 / 09144501008

آدرس فروشگاه نهال: paliznahal.ir

無花果乾,伊朗無花果,無花果乾

無花果乾,伊朗無花果,無花果乾

無花果乾,伊朗無花果,無花果乾 無花果乾,伊朗無花果,無花果乾 無 花果乾  伊朗 無花果  無花果乾 自古以來 就因其甜味和特 性而受到人們的歡迎。 無花果  乾富含必 需營養素、纖維 和天然糖分,不僅味道鮮美,   而且具有多 種健康益處,如無花 果乾所示。要購買無花 果乾,請通過 WhatsApp 聯繫我們。+989179129030 在我們深入探討吃無花果乾的 最佳時間之前,讓我們仔細 看看它們的營養成分。 無花果乾是膳食纖維的極好 來源,可以幫助調節消

ادامه مطلب >

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس کپتچا گوگل مورد نیاز است که تابع گوگل است سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده.

Iبا این شرایط موافقید.

;