صد یک
جستجو کردن

پسته اکبری

 • خرید و قیمت پسته اکبری

  جهت خرید پسته کلیک کنید

  خرید و قیمت پسته اکبری . شهرت و معروفیت پسته اکبری بر می گردد به زمان های قدیم در شهر انار از توابع سیرجان ، فردی به نام آقای اکبر بسنجیده معروف به اکبر تاج آبادی که در نتیجه پیوند زدن های مختلف به درختان ، حاصل آن پسته خوش طعم و خوش قد و بالا ، که محبوبیت فراوانی پیدا کرد ، پسته ای که بعدها به نام اکبری معروف شد ، که نام خود را از آقای اکبر تاج آبادی که معرف آن بود گرفته شد .

  کم کم مردم انار دست به کار شدند و به جای پسته فندوقی و کله قوچی پیوند زدن پسته اکبری را شروع کردند و رواج دادند ، که حاصل آن شهرت جهانی این پسته گردید .

  در واقع نمی توان گفت پسته اکبری به همین سادگی و راحتی هم به ثمر می رسد ، هر ساله کارگران دائمی و فصلی زیادی به شهر انار می آیند و دست های زیادی در این راه تلاش می کنند تا این محصول طلای سبز برداشت شود .

  در شهر انار تا کنون ۳۵ هزار هکتار باغ پسته وجود دارد ، و هر هکتار در فصل برداشت چیزی حدود ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلوگرم باردهی و محصول به جای می گذرارد.

  پسته اکبری با طعمی بی نظیر توانسته با تلاش مردم انار یکی از محبوب ترین پسته ها در هر محفلی باشد ، و در بین پسته ها یک جایگاه ویژه داشته باشد .

  بیشترین حجم تولید پسته اکبری در منطقه فیض آباد خراسان ، رفسنجان ، انار و سیرجان صورت می گیرد که از جمله مناطق حاصل خیز زیر کشت این محصول می باشند .

  پسته اکبری

  شکل و ظاهر پسته اکبری و شهرت آن :

  اگر بخواهیم از نظر شکل و ظاهر پسته اکبری را بررسی کنیم باید گفت این نوع پسته دارای پوسته استخوانی به رنگ تیره کرم ، و دارای پوسته مغزی به رنگ بنفش قهوه ای می باشد . و نوع میوه این مدل پسته درشت و به شکل تخم مرغی یا همان بادامی شکل است . که بیش از ۹۲ درصد میوه این محصول خندان می باشد .

  همچنین یکی از مزایای عالی پسته اکبری راحت جدا شدن پوست آن می باشد ، به همین دلیل یکی از پسته های قشنگ و لوکس در آجیل به شمار می رود و از نظر قیمت یکی از ارقام بالا را دارا می باشد .

  بهترین نوع پسته اکبری از دو طرف چاک با اُنس پایین می باشد ، در واقع پایین بودن اُنس این نوع پسته نشان گر درشتی محصول می باشد .

  نوع درخت و گل دهی و شرایط آب و هوایی پسته اکبری :

  پسته اکبری یکی از ارقام دیر گل در بین درختان پسته می باشد ، همچنین از نظر رشدی در ارقام کم و متوسط رشد قرار دارد ،رقم پسته اکبری با نیازهای غذایی پر توقع  یکی از درختانی است که از کاشت آن در خاک های سبک که ارزش غذایی ندارند باید خودداری کرد .

  ارتفاع درخت پسته به ۳ متر می رسد ، درصد بیشتری از برگچه های این نوع درخت به صورت پنج برگچه ای می باشد که به صورت تخم مرغی نوک دار ، و اندازه برگچه های انتهایی از برگچه های جانبی بزرگ تر می باشد . سطح برگ در این مدل زیاد است ، و به همین دلیل در ردیف برگ با سطح بالا قرار گرفته است .

  جهت خرید پسته کلیک کنید

  رنگ برگ ها در درخت پسته اکبری به رنگ سبز روشن می باشد . یکی از امتیازات درخت پسته اکبری وجود بالای تراکم شاخه ها و مستحکم بودن چوب آن می باشد ، که باعث می شود تنه و شاخه درخت در برابر باد خمیده نشود و مقاومت خود را حفظ کند ، همچنین این نوع درخت پسته به دلیل رویش زیاد و بار دهی مناسب و خوب و تحمل سرما نسبت به دیگر درختان پسته از اهمیت بالایی بر خوردار است .

  به همین علت یکی از پر طرفدار ترین درخت پسته در بین باغداران و کشاورزان می باشد وبه یکی از بیشترین درختان زیر کشت تبدیل شده است .

  برداشت محصول پسته اکبری در دهه سوم شهریور ماه صورت می گیرد ، یکی از دلایل گران بودن قیمت پسته میتوان به نوع باردهی محصول آن اشاره کرد که هر سال محصول زیاد نمی دهند ، و معمولا هر چند سال یکبار محصول زیاد می دهند به همین علت یکی از پسته های همیشه در دسترس نیست . خرید و قیمت پسته اکبری

  صادرات و تجارت پسته اکبری :

  پسته یکی از ارقام مهم تجارت به شمار می رود که بخاطر نوع ظاهری و لوکس بودن آن طرفداران زیادی در بیشتر کشورها دارد .

  این نوع پسته از نظر صادرات بیشترین محبوبیت را در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را دارا می باشد که همیشه یکی از طرفداران این نوع پسته می باشند ، خندان بودن پسته و شکل ظاهری آن به محبوبیت این پسته بیشتر می افزاید.

  کشورهای امارات ، قطر ، عربستان  از جمله بیشترین صادرات را دارا می باشند ، که در این بین کشور امارات که یکی از شریک های تجاری بزرگ در تجارت پسته بعد از چین ، هنگ کنگ و ویتنام می باشد این صادرات بیشتر صورت می گیرد .

  بیشترین حجم خرید و فروش پسته در ماه های بهمن ، اسفند و فروردین می باشد .

  جهت خرید پسته کلیک کنید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  بسته بندی و فروش عمده انواع مغز و فرآورده های آن‌ها

  مغزیجات سرین

    مغزیجات سرین – فرآوری، بسته بندی و فروش عمده انواع مغز و فرآورده های آن‌ها پیدا‌کردن یک مرکز معتبر که هم‌زمان خدمات فرآوری، بسته‌

  ادامه مطلب >

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ;