صد یک
جستجو کردن

گرده گل زنبور عسل

 • گرده گل چیست؟

  گرده گل چیست . گرده گل توسط زنبورهای عسل جمع آوری می شوند ، بدین صورت که زنبور عسل کارگر گرده گل را که به شکل تکه یا دانه کروی می باشد را از گرده گل اندام نر گیاهان جمع آوری کرده ، سپس گرده گل را با بزاق دهان و با یک قطره عسل در سبد های خاص که بر روی پاهای عقبی زنبور عسل قرار می گیرند قرار می دهد .

  در واقع زنبور کارگر گرده گل و ماده چسبناکی به نام اگلوتینات را برای استفاده و پر کردن سبد گرده که به وسیله پاهای عقبی خود جمع آوری می کند تا بتواند گرده گل را بسازد ، که در این فرآیند مرطوب سازی گل ها به وسیله ترشحات زبان و دهانی زنبور عسل می باشد که موجب شکل گرفتن تکه های گل و همچنین چسبیدن آن ها به سبد های پای زنبور کارگر می شود .

  گرده زنبور عسل را به نام آمبروزیا یا نان ایزدان نیز می خوانند که آن را به عنوان یکی از منابع غذایی اولیه در کندوها می شناسند و زنبور عسل آن را به کندو می آورد و در حجره های مومی ذخیره و مهر و موم می کند تا در صورت لزوم برای تغذیه لاروها استفاده شود .

  گرده گل چیست؟

  گرده گل زنبور عسل سرشار از قندهای ساده ، پروتئین ، مواد معدنی و ویتامین ها ، اسیدهای چرب مفید می باشد که یکی از موارد تغذیه ای مهم در کندوهای زنبور عسل می باشد ، از جمله فعالیت غده شیری و مومی زنبور عسل به طور مستقیم با گرده گل در ارتباطند در اصل اگر گرده گل وجود نداشته باشد زنبور عسل قادر به پرورش نوزادان نمی باشد ، به همین دلیل زنبور عسل گرده گل را برای تغذیه خود و لاروها جمع آوری می کند .

  معمولا و به طور متوسط یک کلنی زنبور عسل در سال بین ۱ الی ۷ کیلوگرم گرده گل به ارمغان می آورد ، معمولا زنبورداران از تله های گرده گل استفاده می کنند که در ورودی کندوها قرار دارند تا از این طریق زنبورها به کندو بروند و بخشی از سبد گرده را از دست بدهند که همین امر سبب می شود زنبور عسل را برای جمع اوری گرده گل بیشتر بفرستند .

  جهت خرید گرده گل کلیک کنید

  گرده گل چیست؟

  رنگ گرده گل :

  رنگ گردگل بستگی به نوع گل ها و گیاهانی دارد که زنبور عسل جمع آوری می کند زنبور عسل معمولا گردگل را نیز از همان گیاه جمع آوری می کند اما بیشتر مواقع از گیاهان مختلف این گرده را جمع اوری می کند ، معمولا رنگ گرده گل از زرد روشن تا رنگ کبود و سیاه متفاوت می باشد همچنین از نظر وزنی و شکل نیز بستگی به گونه های گیاهی  جمع آوری شده توسط زنبور کارگر می باشد .

  گرده گل چیست و خواص بیشمار گرده گل زنبور عسل :

  پیشگیری و کاهش ابتلا به بیماری های قلبی:

  از جمله دلایل بیماری های قلبی رسوب کلسترول و لیپید در رگ ها و عروق خونی می باشد که یکی از عوامل بروز بیماری های قلبی عروقی است ، یکی از بهترین  خواص گرده گل کاهش میزان کلسترول و لیپید دررگ ها است، همچنین آنتی اکسیدن موجود در گرده گل مانع از اکسید شدن چربی های عروق خونی می شوند ، رسوب چربی در خون یکی از عوامل اصلی سکته های قلبی است. گرده گل با داشتن مواد مغذی بیشمار گزینه مناسبی برای بیماران قلبی می باشد .

  پاکسازی و سلامت کبد:

  گرده گل یک منبع بسیار خوب برای پاکسازی کبد می باشد که با مصرف آن می توان بدن را از  سموم پاک سازی کرد .این موضوع خصوصا برای سموم ناشی از مصرف دخانیات به خوبی انجام می گیرد و با مصرف گرده گل می توان کبد را در سم زدایی یاری کرد .

   خواص ضد باکتریایی:

  از جمله خواص گرد گل برای از بین باکتری ها می باشد ، بخش دیگر خواص ضدباکتریایی گردگل مربوط به افزایش فعالیت دفاع آلرژیک است که شروع و شدت مواد آلرژی زا را در بدن کاهش می دهد. همچنین گرده گل این توانایی را دارد که باکتری هایی که برای بدن مزاحمت ایجاد می کنند از بین ببرد ، در واقع این خاصیت همانند عسل طبیعی در یک سطح می باشد.

  گرده گل چیست و درمان زخم و جلوگیری از عفونت ها :

   یکی از روش های سنتی از گرد گل این است که می توان آن را به صورت مومیایی یا باند پیچی بر روی زخم ها و سوختگی ها به کار گرفت، خواص موجود در گرد گل مشابه سولفادیازین نقره است و یک عامل پوشش دهنده برای زخم هاست که ورود عوامل عفونت زا را به بدن کاهش می دهد.همچنین خواص ضد التهابی ، آنتی اکسیدانی و ضدمیکروبی موجود در گرد گل درجلوگیری از عفونت ها و بهبود سریع ترزخم ها تاثیر به سزایی دارد .

  خواص ضد سرطان:

   از جمله موارد شایع در بیماری سرطان رشد سلول های سرطانی می باشد ، گرد گل به دلیل داشتن آنتی اکسیدان خواص ضد سرطانی دارد اما در بروز بیماری نیز برای درمان بسیار کمک کننده است،گرد گل می تواند آپوپتوز را که مرگ برنامه ریزی شده ی سلول هاست را تحریک کند و رشد تومور را مهارکند. در درمان سرطان های کولون و پروستات همچنین پستان و رحم گرده گل تاثیرات خوبی را نشان داده است.همچنین ضد سرطان بودن گرد گل طبق تحقیقاتی که انجام گرفته شده کاملا اثبات شده است. از بین بردن رادیکال آزاد اولین قدمی است که گرد گل در مبارزه با سرطان انجام می دهد.

  کاهش علائم یائسگی:

  بسیاری از علایم یائسگی از جمله اختلالات خلق وخو، مشکلات خواب و دردهای مفاصل از طریق مصرف گرد گل درمدت زمان مشخصی بهبود پیدا می کند ، قرار دادن گرد گل در سبد روزانه می تواند این مشکل را بر طرف کرده و به بهبود جسمی و روحی کمک شایانی کند .

   افزایش طول عمر:

  یکی از خواص بی نظیر گرد گل زنبور های عسل طول عمر می باشد ، در واقع به دلیل افزایش جذب منابع غذایی مفید به طول عمر سرعت سوخت وساز کمک می کند ، تحقیقات نشان داده که مصرف گرد گل می تواند جذب فسفر و کلسیم را افزایش دهد ، این فرآیند ها با بهبود سوخت وساز بدن و کاهش رادیکال های آزاد به افزایش طول عمر کمک می کند ، مصرف روزانه گرد گل خصوصا به کسانی که به طول عمر فکر می کنند پیشنهاد می شود.

   سلامت پوست:

  یکی از بهترین استفاده های گرد گل برای بیماری های پوستی مانند پسوریازیس یا اگزما می باشد که به طور چشمگیری باعث بهبودی آن می شود  و برای نرم شدن پوست صورت و بدن می تواند به عنوان یک لوسیون عالی استفاده شود ، همچنین وجود ویتامین های گروه بی نیز   در روشن شدن و بازسازی پوست تاثیرگذار است.

   مشکلات گوارشی:

   در گرد گل مواد معدنی فراوانی وجود دارد علاوه بر این آنزیم ها یی که مشابه آنزیم های بدن انسان هستند نیز وجود دارد که به عمل گوارش کمک می کند، برخی ازآمینواسیدها و ویتامین هستند که در بدن وجود ندارد و باید آنها را از منابع غذایی و دارویی به دست آورد ، گرد گل با قراردادن بخش عمده ای از این مواد در دسترس بدن سبب بهبود عملکرد سیستم گوارشی می شود.

   درمان اعتیاد:

   یک ازخواص درمانی و سنتی گرد گل این است که با سرکوب هوسها و کاهش ضربان می تواند در دوره درمانی اعتیاد از آن استفاده کرد و نتیجه گرفت .

  گرده گل چیست و افزایش میل جنسی و باروری :

  یکی از خواص گرد گل افزایش میل جنسی می باشد که از آن به عنوان داروی افزایش میل جنسی درمردان و زنان استفاده می شود  این گیاه باعث تحریک تخمدان ها و مرتب شدن قاعدگی در زنان شده  و در مردان مشکلات مربوط به پروستات را حد بالایی برطرف می کند ، که  می توان برای داشتن باروری سالم از یک دوره درمانی ازخواص گرد گل بهره برد.

  طریقه مصرف گرده گل :

  همانطور که می دانید گرده به طور طبیعی یک غذا است و اگر هنگام غذا خوردن و به ویژه با میوه مصرف شود، موثرتر عمل می کند از جمله به راحتی می تواند فلور روده را پاکسازی کند. خوردن یک قاشق پُر از گردگل هنگام صبحانه، ترجیحا با یک تکه میوه مصرف شود زیرا الیاف میوه فعالیت گرده را تقویت می کنند. همچنین یکی دیگر از روش های مصرف گرد گل به صورت پودر شده  همراه با عسل طبیعی می باشد که می توان آن را با عسل طبیعی مخلوط و هر روز از آن استفاده کرد .

  نگهداری گرده گل زنبور عسل :

  برای نگهداری و ماندگاری طولانی بهتر است  آن را در یک ظرف مناسب و در جای خشک و خنک نگهداری کنید ، یکی از عوامل برای طولانی نگه داشتن و کیفت بهتر نگهداری گرده گل جای خشک و خنک می باشد زیرا رطوبت به سمت آلوده شدن می کشاند همچنین می توان گرده را در ظرف مناسب و در بسته در فریزر نگهداری کرد فریزر گزینه خوبی برای این کار می باشد .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  بسته بندی و فروش عمده انواع مغز و فرآورده های آن‌ها

  مغزیجات سرین

    مغزیجات سرین – فرآوری، بسته بندی و فروش عمده انواع مغز و فرآورده های آن‌ها پیدا‌کردن یک مرکز معتبر که هم‌زمان خدمات فرآوری، بسته‌

  ادامه مطلب >

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ;